Нас питають: “А цей засііб ТОЧНО допоможе?” Якби нас цікавило втюхати те, що нам потрібно збути – ми б запевняли у 100%-ому результаті. Але натомість чесно відповідаємо, що нічого гарантувати ніколи не можемо. Чому? Тому що окрім косметики існують ще безліч факторів, які впливають на стан шкіри. Іноді позитивно, частіше все ж – негативно. Сьогодні ми зібрали 5 типових, хоча і неочевидних шкідливих звичок на будь-який смак. Зізнавайся, яка з них твоя улюблена spice?
Звичка №1: Вишукувати недоліки.
Знаю, знаю: “Тільки подивіться на ці пори. А плечі, наче в мужика.”
Але чим більше часу ти проводиш перед дзеркалом, чим прискіпливіше роздивляєшся кожен міліметр своєї шкіри, тим глобальнішою тобі здається “проблема”, якої навіть немає! А найгріше в цій історії – крихітну темну цятку, яку ніхто не помічає, можна, трохи поколдувавши, перетворити на здоровезний болючий підшкірник.
Якщо ти постійно порівнюєш те, що бачиш у фронтальній камері і з Інстаграм-маскою – проблема не у шкірі, а у голові. Відчепись від cебе і закрий інстаграм.
Звичка №2: Переоцінювати можливості косметики.
Так, правильно підібрана, якісна косметика дійсно здатна на диво, але тільки тоді, коли проблема була у неправильному догляді. Шкіра – це, по суті, найбільший орган нашого тіла. Постійні висипання та запалення можуть сигналізувати не про необхідність додати у ванну кімнату новий засіб від прищів, а про внутрішні розлади організму. Знаємо, легше купити сироватку з ніацинамідом, ніж всі ці лікарі-аналізи, але якщо проблема йде зсередини, жоден поверхневий засіб не дасть тобі довготривалого результату.
Якщо не знаєш, до якого лікаря звернутись спершу, почни з ендокринолога.
Звичка №3: Погане харчування.
До всього, що стосується нашого тіла потрібен холістичний підхід – те, що ти їш, п’єш – це те, що наповнює кожну клітину твого організму. Окрім звичних порад їсти більше свіжих овочів та клітковини, ми б радили відмовитись від цукру, молочних продуктів та зменшити кількість глютену.
Кидаємо тобі виклик провести експеримент – здоровий спосіб життя на місяць. Чи зміниться стан твоєї шкіри? Однозначно, так.
Звичка №4: Якщо бруду не видно, то його немає.
Не міняєш наволочку по 2 тижні.
Використовуєш один рушник для обличчя і тіла.
Торкаєшся обличчя руками протягом дня, не помивши іх перед цим.
Не очищаєш екран телефону.
Не треба так. Це елементарні поради, яких іноді складно дотримуватись, але вони різко зменшують контакт шкіри обличчя зі шкідливими бактеріями та брудом.
Змінюй наволочку 2 рази на тиждень, як би геморно це не здавалось. Заведи собі окремий рушник для лиця, або навіть – промокай обличчя паперовими рушниками. Регулярно протирай екран телефону антибактеріальними серветками, а ще краще – розмовляй через навушники. І за жодних обставин не чіпай обличчя брудними руками!
Звичка №5: Надмірний догляд.
Агресивне очищення 2 рази на день… Кислоти, пілінги, скраби, ретинол, вітамін С… І жодного зволоження (бо шкіра ж жирна, навіщо її зволожувати)… Хоча ми любимо і кислоти, і ретинол, треба знати міру. Шкіра покрита двома захисними шарами, які їй просто обов’язково необхідні – кислотно-ліпідний бар’єр та мікробіом.
Неконтрольоване використання засобів, які порушують ці бар’єри призводить до того, що шкіра не має свого природою данного захисту від навколишнього середовища та мікроорганізмів. Розпізнати діагноз легко – стягнутість шкіри, повервоніння та чутливість, висипання.
Здається знайомим? Відклади всі активи на деякий час та дай шкірі відновитись!
Як би нам не хотілось, але не існує в світі одного косметичного засобу, який здатен закрити питання проблемної шкіри. Але комплесний підхід зсередини і ззовні справді здатен на кардинальні зміни.