Happy Bunny Blog

Що таке адаптогени?

З появою нового спрея Mario Badescu з алое, кокосовою водою та адаптогенами,  термін  “адаптогени” увійшов в словообіг та життя Happy Bunny.  Вирішили розібратись, що це за фантастичні звірі і де вони живуть.

Адаптогени — біологічно активні речовини рослинного походження, що полегшують адаптацію (пристосування) організму до різних несприятливих впливів (холоду, спеки, браку кисню, іонізуючого випромінювання, промислового забруднення тощо), мають тонізуючу дію, підвищують фізичну та розумову працездатність, стресостійкість та витривалість. 

В широкому сенсі адаптогени підвищують імунітет, прискорюють метаболізм, мають антиоксидантний ефект, допомагають легше адаптуватися до спеки, холоду, голоду, інфекцій, психоемоційного стресу, корисні при підвищених фізичних та розумових навантаженнях.

Хай незнайомий термін не лякає. Адаптогени – зовсім не новина. Найвідоміші знаєш не тільки ти, але й твоя бабуся – женьшень та ехінацея.

У світі відомо щонайменше 70 рослин-адаптогенів. Більшість з них протягом  століть входять до класичних протоколів аюрведичної та китайської медицини. А з 1940-их років вони почали вивчатись і за межами Сходу.

На сьогоднішній день адаптогени використовуються не тільки в якості БАДів, але і як косметичні інгредієнти. Адаптогени в косметиці надають шкірі сили для боротьби зі стресом, наслідком якого часто стають запалення, висипання, сухість, надмірна чутливість, подразнення та передчасні вікові прояви. До речі, також зі стресом шкірі допомагає боротись наданий нам природою та зруйнований надмірним агресивним доглядом мікробіом. Але це вже інша історія – про Gallinée.

Якщо все це здається тобі дивно знайомим – так воно і є. Адаптогени і антиоксиданти схожі за своєю дією.

Але, що тут скажеш, життя – це стрес.

Тож і в боротьбі з ним потрібна вся зброя, яку можемо отримати.