Happy Bunny Blog

Ретинол чи ретиноїд? В чому різниця?

Ретиноїди широко відомі своєю здатністю боротись з віковими проявами, такими як зморшки, тонкі лінії, розширені пори та втрата еластичності шкіри. Ці активні компоненти ефективні у покращенні текстури шкіри, підтримуючи генерацію необхідних структурних компонентів шкіри та природні процеси оновлення та ексфоліації. Також вони підходять для лікування акне: нормалізують кератинізацію, знижують виділення шкірного сала, допомагають позбавитись від комедонів та закупорених пор.

Ретиноїди  – це група інгредієнтів, які є як природними, так і синтетичними похідними вітаміну А. Зазвичай у косметиці використовують такі форми ретиноїдів як ретиналдегід, ретинол і ефіри ретинолу, і все це – прекурсори ретиноєвої кислоти. 

Ретиноєва кислота – це активна форма вітаміну А, яка має здатність зв’язуватись з рецепторами шкіри. Всі інші форми ретиноїдів такого зв’язку не мають і для того, щоб почати діяти, вони мають пройти шлях трансформації. Наприклад: ретинол → ретинальдегід → ретиноєва кислота. Але так як це непряма реакція, на різній шкірі результат виходить різним. Ретинол може не працювати просто тому, що шкіра ліниться перетворювати його у активну форму. 

Granactive retinoid, гранактивний ретиноїд (Hydroxypinacolone Retinoate) – це інноваційний член родини ретиноїдів, який безпосередньо пов’язується з ретиноїдними рецепторами клітин і починає працювати, але, навідміну від ретинолу, діє при цьому м’яко і не подразнює шкіру, тому його використання можливе у більше високих концентраціях і без періоду звикання.

Пам’ятка для всіх, хто хоче розпочати знайомство з ретинолом:

  1. Розпочинати з найменшої концентрації – 0.2%
  2. Наносити не щодня, а декілька разів на тиждень, поступово збільшуючи частоту. 
  3. Слідкувати за станом шкіри. Подразнена, червона шкіра, свербіж – явні ознаки того, що потрібно зменшити частоту нанесення або концентрацію – можна розбавити з кремом або олією.
  4. Не використовувати одночасно ексфоліюючі кислоти, підсушуючі засоби з вмістом спирту та очищуючі засоби з ПАВами. 
  5. Зволожувати шкіру та підтримувати її захисний бар’єр.

Чого очікувати?

Висипання

Один з побочних ефектів ретиноїдів на шкірі з акне – збільшення висипань на першому етапі. За рахунок пришвидшеного відлущення приховані прищі скоріше виходять на поверхню. Зазвичай цей період триває від кількох тижнів до місяця.

Покращити стан допоможуть легкі ексфоліюючі засоби та сироватка з ніацінамідом. Але загалом, від себе скажемо, цей період просто треба пережити.

Стянутість та сухість шкіри

Ретинол пришвидшує природній процес відлущення шкіри. Це порушує захисний бар’єр і сприяє втраті вологи.

Слід відмовитись від додаткової ексфоліації пілінгами та скрабами і додати у догляд засоби, які сприяють відновленню бар’єрних функцій шкіри: сквалан, олії, косметика з пробіотиками, амінокислоти, натуральний зволожуючий фактор.

Подразнення і почервоніння

Їх причина така сама – порушення бар’єру шкіри. Ця реакція зазвичай характерна при чутливій шкірі або занадто частому використанню ретинолу в перший період знайомства.

Розпочинати використання ретинолу слід з декількох разів на тиждень і з найменшої концентрації. Також краще віддати перевагу гранактивному ретиноїду – його дія більш м’яка та делікатна.

Коли очікувати на результат?

Серйозні зміни під дією ретинолу шкіра покаже через декілька місяців використання – від 2 до 6. Але перші результати зазвичай помітні вже за декілька тижнів – шкіра стає помітно ніжнішою та яскравішою.

Важливо!

🤰🏻Ретинол і ретиноїд не можна використовувати під час вагітності і годування.

☀️Під час використання ретинолу слід захищати шкіру від УФ-випромінювання.