З усіх косметичних “недоліків”, пігментація – найковарніший. Її дуже легко отримати, і дуже важко позбутись. Зазвичай одного засобу недостатньо, потрібно повністю скоригувати догляд. Але і в цьому випадку швидких результатів не очікуй.
Справа в тому, що пігментація утворюється, коли відбувається збій у роботі меланоцитів, клітин тіла, які (якщо коротко і просто) відповідають за забарвлення шкіри (а ще очей та волосся). Коли щось йде не по плану, пігменту меланіну стає забагато, ми отримуємо гіперпігментацію.
На продукування меланіну впливають ультрафіолетове випромінювання, гормони, травмування шкіри, деякі медичні препарати та захворювання.
Найчастіше зустрічаються:
- вікова пігментація
- мелазма (“маска вагітності”)
- пост-акне
Так, ти правильно зрозуміла, на абсолютно кожному етапі життя пігментація тільки того і чекає, щоб стати табором на твоєму обличчі.
І хоча вік, гормони та травми шкіри в кожному з цих випадків відіграють провідну роль, додай до міксу ультрафіолетове випромінювання – і проблема набуває зовсім іншого масштабу. Тому санскрін – це передумова, як запобіганню появи пігментації, так і її лікуванню.
Зазвичай для того, щоб позбутися пігментації знадобиться хоча б 3 місяці, а для повноцінного ефекту – півроку. Справа в тому, що саме стільки часу необхідно, не тільки, щоб засіб подіяв, а і щоб нові клітини шкіри, незаплямовані надлишком меланіну, піднялись на поверхню і повністю витіснили старі, ушкоджені. Good news – чим ти молодша, тим швидше відбувається процес, а ще прискорити його тобі допоможуть пілінги, які стимулюють оновлення поверхні шкіри.Найпопулярніші з безпечних освітлюючих активів:
- вітамін С
- азелаїнова кислота
- арбутін
- ніацинамід
- ретинол
- молочна кислота.
Для найкращого результату ми б радили не покладати всі надії на одну сироватку чи крем, а ретельно скоригувати догляд та кинути максимум сил на боротьбу з цим окупантом твого обличчя.
І не забувай, що захист від сонця абсолютно необхідний, якщо твоя ціль – незаплямована шкіра.