10 березня о 17-00 в нашому Instagram @happybunny.ua ми проведемо прямий ефір з Марі Драго, докторкою фармацевтичних наук, членкинею Французької Асоціації Косметичних Наук з більш як 15-тирічним досвідом роботи з успішними і інноваційними брендами догляду за шкірою і засновницей французького бренду Gallinée, сфокусованого на догляді не тільки за шкірою, але і за її мікробіомом.

Бренд Gallinée народився, коли Марі поєднала свій професійний досвід і знання про вплив мікробіому кишечника на здоров’я тіла (страждаючи від аутоімунного захворчання, саме прийом пробіотиків розділив її життя на до і після).

Запитавши себе “А якщо?..”, вона зайнялась науковим дослідженням мікробіома шкіри, отримала патент і того ж дня запустила збір коштів за допомогою краудфандінгу на випуск перших продуктів Gallinée. Лінія відразу отримала схвалення французьких фармацевтів: “Це ж так логічно!”.

Напередодні прямого ефіру ми вирішили опублікувати інтерв’ю з Марі.

У вас бекграунд у фармацевтиці. Чому ви зацікавились косметичною наукою і врешті заснували свій власний бренд?

Я ніколи не була фанаткою фармацевтичної індустрії через етичні причини, але я завжди любила індустрію краси, адже тут ти можеш справді допомогти людям. Так що хоч я і маю техну базу, я провела 15 років, працюючи на бренди з догляду за шкірою, включаючи  La Roche-Posay. Започаткувати мій власний бренд – завжди було у планах, але я шукала досконалу ідею.

Як з’явилась ідея Gallinée?

Концепція Gallinée народилась тому, що я проходила дуже важке лікування мого аутоімунного захворювання, але воно не допомагало. Я почала цікавитись науковими фактами і дізналась про мікробіом і про те, як піклування про корисні бактерії насправді допомагає з моїм станом.

Я припинила лікування і переключилася на  дієту, сфокусовану на пробіотиках і пребіотиках – на якій знаходжусь і досі – і це була справжня революція. Тоді я і подумала: “Якщо споживання пробіотиків і пребіотиків настільки корисне для нашого кишечника, чому ніхто не піклується про бактерії на нашій шкірі?”

Так як ідея була цілковито нова, я не могла знайти наукових підтверждень, я подзвонила у мій університет, і вони порадили мені захистити дисертацію на тему впливу пробіотиків на мікробіом. Я повернулась до навчання через 15 років після випуску заради досліджень для дисертації – це і стало основою формул Gallinée.

Розкажіть більше про вашу філософію.

Gallinée – найбільш натуральний бренд, який можна уявити, так як ми не додаємо до шкіри нічого, чого на ній не має бути. Ми просто підтримуємо вашу власну екосистему шкіри, так як сприймаємо шкіру, як щось живе, з живими клітинами і бактеріями на ній. Наша філософія – повернути шкіру до життя, збалансувавши правильні бактерії на ній. Це доволі новітньо, так як це вперше бренд не намагається вбити бактерії на шкірі, а навпаки сприяє їх зростанню.

Як саме мікробіом впливає на здоров’я шкіри?

Мікробіом знаходиться на поверхні шкіри, це буквально перша лінія захисту – що би ви не нанесли на шкіру, спершу воно торкнеться мікробіому. 

Наприклад, якщо твій мікробіом порушено, імунна система дає відповідь, і ти відчуєш почервоніння, стягнутість і чутливість. Просто розвиваючи мікробіом, ти можеш зміцнити та заспокоїти шкіру, що особливо важливо при шкірі, схильній до акне, екземи і при вікових змінах.

Я вважаю, що живлення мікробіому – це майбутне краси, і тепер, знаючи, що він існує, і що саме він робить, логічно створювати продукти, які можуть його підтримувати.

Які у вас думки щодо подвійного очищення?

Я ніколи так не очищувала шкіру, і вчора читала статтю, яка рекомендувала навіть потрійне очищення.

На мою думку ми трохи забагато очищуємо, я і сама грішу цим – я мию руки по 20 разів на день і люблю добрий душ – але вся справа у тому, щоб розуміти різницю між відмиванням забруднень і стерилізацією шкіри, шкодячи їй.

Я тільки за очищення, якщо воно ніжне і має рН5, не лишає шкіру без бактерій і не порушує бар’єр шкіри. І так, важливо не перестаратись.

Що ви скажете щодо популярності ексфоліюючих кислот?

Це добре, але все в міру. Якщо використовуєте їх раз на тиждень, все чудово, але щоденна ексфоліація, в той же час, скоріш за все не дуже корисна. 

Що стосується кислот – у всього має бути рН5, так як занадто низький рН буде шкідливим для мікробіому. Я розумію, що це нова концепція, але для мене важливо поважати бактерії так, щоб вони жили довго і щасливо і захищали твою шкіру.

Якщо у тебе є запитання до Марі, долучайся до прямого ефіру 10 березня 2021 о 17:00 і постав їх Марі особисто! 🙂

До зустрічі!