Happy Bunny Blog

Здоровий мікробіом вагіни: 7 порад

Чи знаєш ти, що повсюду на твоєму тілі є бактерії? Кишечник, шкіра і піхва… Мікробіом вагіни відіграє першочегову роль у жіночому здоров’ї, так що ми зібрали декілька порад, які допоможуть піклуватись про нього.

Здоровий мікробіом вагіни підвищує захист від інфекцій, що передаються статевим шляхом, інфекцій сечових шляхів та молочниці. Він навіть підвищує шанси завагітніти під час штучного запліднення!

Не будемо вдаватись у наукові деталі, але головною бактерією, що населяє інтимну зону дорослої жінки, є лактобактерії Lactobacillus. Вони утворюють молочну кислоту, яка підтримує вагінальний рН кислотним, що робить цю зону некомфортною для всіх інших бактерій. Тому слід завжди перевіряти кислотно-лужний баланс продуктів, які ти використовуєш для гігієни піхви, і притримуйся наших простих та універсальних порад.

Відмовся від вагінального душу.

Це одна з найпоширеніших помилок, які роблять жінки. Делікатно підмивайся ззовні з використанням засобів з кислотним рН (наприклад, Gallinée Cleansing Bar Perfume Free), але ніколи не намагайся помити себе зсередини! У піхви є чудова функція самоочищення, завдяки молочній кислоті. Спроби відмитися тільки наносять шкоду мікробіому.

Пісяй після сексу.

Сечовипускання після статевого акту допомагає очистити уретру від шкідливих бактерій (всі чужорідні бактерії – шкідливі) та зменшує ризики інфекцій. До речі, попісяти перед сексом також корисно, оскільки знижує тиск на сечовий міхур.

Пий воду та їж корисну їжу.

Не хочемо бути нудними, але гідратація та здорова дієта (з фокусом на пробіотичну їжу) у будь-якому випадку допомагає здоров’ю.

Захищай себе, якщо в тебе новий партнер.

Одна з переваг тривалих стосунків (окрім всього іншого) в тому, що мікробіом вагіни адаптується та розвиває толерантність. Секс з новим партнером – стрес для вагіни, так що захищай себе, поки стосунки не стануть серйозними.

Обирай бавовняну білизну.

100% бавовняна білизна добре дихає та абсорбує, що допомагає перешкодити розвитку дріжджових інфекцій.

Дай собі подихати.

Ходи без білизни, коли ніхто не бачить (або коли хтось є поряд… вибір за тобою 😉

Пий пробіотики за необхідністю.

Якщо відчуваєш, що інтимна мікрофлора незбалансована, лактобактерії, що входять до складу пробіотичних харчових добавок, науково доведено відновлюють вагінальний мікробіом.